Kamarádi z louky a zahrad

Milé děti, až si budete hrát venku, vyzkoumejte, kteří malincí živočichové bydlí např. na rozkvetlé louce, na zahradě v trávě. Jistě objevíte broučky, berušky, housenky, stonožky, mravenečky, pavouka a uslyšíte včelky, čmeláky, mouchu, komára... Z travičky možná vykoukne i ještěrka nebo vyskočí kobylka. Krásný sovičkový a včeličkový pozdrav posílají vaše paní učitelky... A můžete si o těchto malinkých kamarádech z louky a zahrad zazpívat https://youtu.be/Gx6z6jPly8s a zacvičit https://youtu.be/FidcI0v6Alk, https://youtu.be/46sNv3h0PIg, https://youtu.be/Yv8vdcQcIX0, https://youtu.be/trzu6OoYU3U, https://youtu.be/KJc_faTN_Vg, https://youtu.be/2Oaor043hnk.
Úkoly


Hrajeme si na školu

Ahoj děti, zkuste si doma zahrát na školu. Maminky a tatínci vás můžou vyzkoušet, jak se jmenuje tvar, který má sluníčko, hodiny, okno, dveře, televize,skřín. Také tu najdete nějaké úkoly. Moc vás pozdravujeme a těšíme se na vás, děti. Vaše paní učitelky :-)
Úkoly


Zvířátka domácí a hospodářská

Jaro je období, kdy se rodí nejvíc mláďátek. Můžeme si zopakovat zvířátka domácí a hospodářská, to jsou ta, která člověk pěstuje a má z nich nějaký užitek. Jak se jmenují, a jak jejich mláďata? (zkuste mužský, ženský a střední rod např. - kocour, kočka, koťátko, - kohout, slepice, kuřátko a pod.) A taky máme pohádky, zahrejte si na malíře a vymyslete k nim obrázky O TŘECH PRASÁTKÁCH https://www.youtube.com/watch?v=Vg8RYrZFEnk, nebo O KOŤÁTKU, KTERÉ ZAPOMNĚLO MŇOUKAT, pokuste se pohádky sami vyprávět.

A můžete si taky zazpívat. třeba "KDYŽ JSEM JÁ SLOUŽIL", budete si pamatovat všechna zvířátka i pořadí v jakém si je vysloužil? https://www.youtube.com/watch?v=xpi_uepPNww, a co třeba písničku "KDYŽ SE ZAMILUJE KŮŇ", znáte? https://www.youtube.com/watch?v=ifl-cdZGkNw, pokuste se vzpomenout, jestli znáte taky nějakou písničku o zvířatech (Kočka leze dírou, Skákal pes, Já mám koně....)

Zvířátka


Svátek maminek

Tak už máme květen a jedním z nejhezčích svátků v květnu je SVÁTEK MAMINEK. Pokuste se pro maminku vytvořit něco pěkného z toho, co najdete doma (tatínci určitě pomohou). Hlavní je dělat to s láskou a od srdíčka, to maminky vždy potěší.
Inspirace


Možná i vás zaujme pár venkovních aktivit nejen k čarodějnicím

Učíme se venku


Milé Sovičky a Včeličky a všechny děti z naší školičky

Tradice pálení čadodějnic se nám blíží a tak si pojďme protáhnout tělíčka a zacvičme si a zazpívejme, třeba v čarodějném kostýmu https://youtu.be/Z0reRGaJL0o, https://youtu.be/L_vvCAJusfY, https://youtu.be/0sfepJvzN0E, https://youtu.be/xh6l3dOMh5Q, https://youtu.be/Ra2JyrFSS1A... Po cvičení si na vás čeká odměna, pohádka O malé čarodějnici (např. 2 příběhy) https://youtu.be/YlmGiFpEe9E a nakonec si zkuste čarodějnici nakreslit https://youtu.be/fNM1JXbM7cE. Krásné sluničkové dny vám přejí paní učitelky... Už se nám po vás moc stýská...


Milé dětičky, vítejte v čarodějnické škole...

Čarodějný pozdrav zasílají vaše paní učitelky.
Pracovní listy - Čarodějnice


Pro předškoláky

Škola doma
Brzy budu prvňáčkem