MŠ Hodonice
Mateřská
škola
Hodonice

! Zápis do MŠ na školní rok 2024/2025 se uskuteční v úterý 7.května !

Rodiče na slovíčko

Zápisem Vašeho dítěte do mateřské školy Hodonice se stáváte členy naší velké rodiny. Moc nás těší, že jste si vybrali právě naší mateřskou školu. Aby byla spokojenost na obou stranách, předkládáme Vám několik informací a pokynů.

Vaše dítě bude podle věku zařazeno do 1., 2., 3., 4. nebo 5. třídy. V současné době máme názvy líbivé pro děti: 1. tř. - Motýlci, 2. tř. - Krtečci, 3. tř. - Berušky, 4. tř. Včeličky a 5. tř. Sovičky.

Každému dítěti přidělíme značku (obrázek), podle které se bude vaše dítě orientovat v šatně, v umývárně i na lůžku. Pro pobyt dítěte v MŠ přichystejte pohodlné oblečení, ve kterém se bude cítit dobře a nevadí, když si jej umaže (tepláčky do písku, hrací kalhotky nebo šatičky, sukýnku do třídy apod.), dále bačkorky-NE Pantofle, protože děti se pohybují i po schodišti. Pokud bude dítě v MŠ odpočívat po obědě, tak i pyžamko. Všechny věci přinesené z domu je dobré podepsat (nebo nějak označit).

Provoz MŠ je od 6.00 – 16.00 hodin. Školné pro všechny jednotné. Za pobyt dítěte v MŠ se platí 300,- Kč měsíčně, při dlouhodobé omluvence 150,- Kč měsíčně u všech děti přijatých, ať chodí do MŠ pravidelně nebo ne. Školné o letních prázdninách se neplatí v případě uzavření provozu. Školné i stravné máte možnost platit souhlasem k inkasu (strhne si MŠ sama z vašeho účtu, nově od 1.1.2016) nebo přímo v MŠ hotově u výběrčí poplatků p. uč. Bečkové, kancelář v 1. patře, a to od 20. do 27. ho dne v měsíci zpětně za měsíc předcházející.

Rodičovský fond

• 800,- Kč za každé dítě

Stravné

• Celodenní 40, - Kč, děti s odkladem ŠD 41,-
  • (svačina 9,-Kč, oběd 23,-Kč, odp.svačina 8,-Kč)
  • Polodenní 32, - Kč
  • Cizí strávníci 105, - Kč

Upozornění

Děti poslední rok před nástupem do ZŠ, v roce, kdy dovrší 6 let „školné„ neplatí.

Jakékoliv dotazy Vám zodpoví každá učitelka nebo přímo ředitelka školy Marta Lattnerová.

S dotazy týkajících se stravování se obracejte na vedoucí ŠJ p. Janu Borodáčovou.

Mimo bohatou výchovně vzdělávací činnost máme pro Vás po celý rok připravený pestrý program soutěží, kulturních i sportovních akcí a výletů, do kterých zapojujeme nejen děti, ale také jejich rodiče. Většina z nich je zpoplatněna. Informujeme, zjišťujeme zájem a vybíráme vždy předem.

Přejeme si, aby Vaše dítě bylo v naší MŠ šťastné a spokojené a těšíme se na vzájemnou spolupráci.

dnes, neděle 28. 4. 2024
pondělí 29. 4. slabý déšť 16/10 °C